WLS27XWGRYB5-0285HS24Q
DigiKey Part Number
2170-WLS27XWGRYB5-0285HS24Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS27XWGRYB5-0285HS24Q
Description
WLS27 MULTICOLOR LIGHT STRIP; LE
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue, Green, Red, White, Yellow 11.22" (285.0mm) 12 ~ 30VDC Tubular, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
Blue, Green, Red, White, Yellow
Lens Type
Tubular, Diffused
Luminous Flux
185lm Red, 400lm Green, 125lm Blue, 570lm Yellow, 650lm White
Length
11.22" (285.0mm)
Base Product Number
Profile (W x H)
1.06" (27.0mm) Dia