WLA-2WW275X180DQ
DigiKey Part Number
2170-WLA-2WW275X180DQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLA-2WW275X180DQ
Description
AREA LIGHT WHITE 275 MM X 180MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Warm 10.83" (275.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Profile (W x H)
7.09" x 1.02" (180.0mm x 25.8mm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Series
Housing Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Illumination Color
White, Warm
Ingress Protection
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
3075lm
Lens Type
Flat, Diffused
Length
10.83" (275.0mm)