WL50SWL11PWMQ
DigiKey Part Number
2170-WL50SWL11PWMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WL50SWL11PWMQ
Description
WORK LIGHT 50 MM SPOT LIGHT; PWM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Task Light White, Cool 12 ~ 30VDC Flat, Clear
Category
Features
Dimmable
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Housing Material
Aluminum (Al)
Series
Rated Life
50,000 Hours
Packaging
Box
Termination Style
Connector (M12)
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 50°C
Illumination Color
White, Cool
Ingress Protection
IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Luminous Flux
285lm
Lens Type
Flat, Clear
Profile (W x H)
1.95" (50.0mm) Dia
Approval Agency
CE, cULus
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC