SLLP14-1260P88
DigiKey Part Number
2170-SLLP14-1260P88-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLLP14-1260P88
Description
LIGHT CURTAIN FINGER 14MM
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger
Category
Protective Height
1260mm
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Operating Range
0.1m ~ 12.0m
Series
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Packaging
Box
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Part Status
Active
Voltage - Supply
24VDC
Protection
Finger
Base Product Number
Detection Capability
14mm