Q5XKLAF10000-Q8
DigiKey Part Number
2170-Q5XKLAF10000-Q8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Q5XKLAF10000-Q8
Description
SENSOR, LASER, 10M, PNP/NPN
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Proximity, Background Suppression Optical Sensor 1.9" ~ 393.701" (50mm ~ 10m) NPN/PNP
EDA/CAD Models
Q5XKLAF10000-Q8 Models
Category
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Response Time
2ms
Series
Output Configuration
NPN/PNP
Adjustment Type
Teaching Method
Sensing Distance
1.9" ~ 393.701" (50mm ~ 10m)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C