LTF12IC2LDQ-803726
DigiKey Part Number
2170-LTF12IC2LDQ-803726-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTF12IC2LDQ-803726
Description
SENSOR OPTICAL 50-5000CM ANALOG
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Optical Sensor 1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm) Analog Output
Category
Sensing Distance
1.97" ~ 472.44" (5 ~ 1200cm)
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Output Type
Analog
Series
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C