KT2520F38400DEV30TAK
DigiKey Part Number
478-KT2520F38400DEV30TAKTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KT2520F38400DEV30TAK
Description
XTAL OSC TCXO 38.4000MHZ SNWV
Customer Reference
Detailed Description
38.4 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KT2520F38400DEV30TAK Models
Category
Voltage - Supply
3V
Mfr
Frequency Stability
±2ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)