Image for 04-028.5-182BP is not available
04-028.5-182BP
DigiKey Part Number
04-028.5-182BP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04-028.5-182BP
Description
PIN-STAKED FLEX JUMPER 4POS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Flat Flex Cable Assembly Receptacle to Solder Tab 28.50" (723.90mm)
Category
Contact Termination
Receptacle to Solder Tab
Manufacturer
Aries Electronics
Length
28.50" (723.90mm)
Series
Number of Positions
4
Packaging
Bulk
Pitch
0.100" (2.54mm)
Part Status
Active
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Alternate Length
PIN-STAKED FLEX JUMPER 4POS