DS1091LUA-200+T
DigiKey Part Number
DS1091LUA-200+T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DS1091LUA-200+T
Description
IC SS CLOCK GENERATOR 8UMAX
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Spread Spectrum Clock Generator IC 200kHz 1 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DS1091LUA-200+T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Ratio - Input:Output
1:1
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Differential - Input:Output
No/No
Series
Frequency - Max
200kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Divider/Multiplier
Yes/No
Part Status
Active
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Spread Spectrum Clock Generator
Mounting Type
Surface Mount
PLL
No
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)