LW T673-Q1R1-NPL-0-10-R18-Z-TW is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 34 236
Datasheet
White LED Indication - Discrete 3.1V 2-PLCC
LW T673-Q1R1-NPL-0-10-R18-Z-TW
DigiKey Part Number
475-LWT673-Q1R1-NPL-0-10-R18-Z-TWTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LW T673-Q1R1-NPL-0-10-R18-Z-TW
Description
LED TOPLED SMD
Customer Reference
Detailed Description
Category
Lens Size
2.40mm Dia
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.1V
Series
Current - Test
10mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Color
Package / Case
2-PLCC
Lens Color
Yellow
Supplier Device Package
Lens Transparency
Diffused
Size / Dimension
3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
2.10mm