Image for LW P473-Q2R2-KLL0-1-10-R18-Z-KS is not available
LW P473-Q2R2-KLL0-1-10-R18-Z-KS
DigiKey Part Number
475-LWP473-Q2R2-KLL0-1-10-R18-Z-KS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED WHITE CLEAR SMD
Customer Reference
Detailed Description
White LED Indication - Discrete 3.1V 2-SMD, Flat Leads
Category
Lens Size
1.60mm Dia
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.1V
Series
Current - Test
10mA
Packaging
Bulk
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Color
Package / Case
2-SMD, Flat Leads
Lens Color
Green
Supplier Device Package
Lens Transparency
Clear
Size / Dimension
3.40mm L x 1.55mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
0.88mm