Image for LUW CEUP.HD-7J6K-V1V3-U565-200-R18 is not available
LUW CEUP.HD-7J6K-V1V3-U565-200-R18
DigiKey Part Number
475-LUWCEUP.HD-7J6K-V1V3-U565-200-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSLON WHITE SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Compact CL White 2.875V 200mA 120° 2-SMD, No Lead
Category
Current - Max
1.5A
Mfr
Viewing Angle
120°
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2-SMD, No Lead
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
SMD
Color
Size / Dimension
0.075" L x 0.059" W (1.90mm x 1.50mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
73lm (56lm ~ 90lm)
Height - Seated (Max)
0.032" (0.82mm)
Current - Test
200mA
Thermal Resistance of Package
5.7°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.875V