LCW MVSG.EC-AZBZ-4O9Q-1-20-R18-Z
DigiKey Part Number
475-LCWMVSG.EC-AZBZ-4O9Q-1-20-R18-ZTR-ND - Tape & Reel (TR)
475-LCWMVSG.EC-AZBZ-4O9Q-1-20-R18-ZCT-ND - Cut Tape (CT)
475-LCWMVSG.EC-AZBZ-4O9Q-1-20-R18-ZDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED MINITOPLED WM WHT 3500K SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Mini TOPLED® White, Warm 3500K 3.05V 20mA 120° 2-SMD, J-Lead
Category
Current - Max
30mA
Mfr
Viewing Angle
120°
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
SMD
Color
Size / Dimension
0.079" L x 0.071" W (2.00mm x 1.80mm)
CCT (K)
3500K
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Current - Test
20mA
Thermal Resistance of Package
360°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V