KW DCLMS2.EC-CXCZ-4H7I-1-20-R18
DigiKey Part Number
475-KWDCLMS2.EC-CXCZ-4H7I-1-20-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-KWDCLMS2.EC-CXCZ-4H7I-1-20-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-KWDCLMS2.EC-CXCZ-4H7I-1-20-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED COOL WHITE SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
White, Cool LED Indication - Discrete 2.7V 2-SMD, No Lead
Category
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.7V
Mfr
Current - Test
20mA
Series
Viewing Angle
110°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
2-SMD, No Lead
Color
Supplier Device Package
Lens Color
Yellow
Size / Dimension
2.75mm L x 1.40mm W
Millicandela Rating
Height (Max)
0.80mm