GW QTLTS2.QM-GWH5-XX58-1-65-R33
DigiKey Part Number
475-GWQTLTS2.QM-GWH5-XX58-1-65-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ WARM WHT 2700K 2835
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® E 2835 White, Warm 2700K 2.71V 65mA 120° 1113 (2835 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
90
Mfr
Current - Max
200mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1113 (2835 Metric)
Color
Supplier Device Package
2835
CCT (K)
2700K
Size / Dimension
0.110" L x 0.138" W (2.80mm x 3.50mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
32lm (27lm ~ 36lm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
65mA
Thermal Resistance of Package
7.9°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.71V