GW Q9LR33.PM-L9M8-XX510-1-180-R18
DigiKey Part Number
475-GWQ9LR33.PM-L9M8-XX510-1-180-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWQ9LR33.PM-L9M8-XX510-1-180-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWQ9LR33.PM-L9M8-XX510-1-180-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ WARM WHT 2200K 5050
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® S 5050 White, Warm 2200K 5.52V 180mA 120° 2020 (5050 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
1.05A
Supplier Device Package
5050
CCT (K)
2200K
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
215lm (170lm ~ 260lm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
180mA
Thermal Resistance of Package
1.5°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
5.52V