GW Q9LR33.EM-M2N1-XX52-1-180-R18
DigiKey Part Number
475-GWQ9LR33.EM-M2N1-XX52-1-180-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWQ9LR33.EM-M2N1-XX52-1-180-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWQ9LR33.EM-M2N1-XX52-1-180-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ COOL WHT 5700K 2020
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® S 5050 White, Cool 5700K 5.52V 180mA 120° 2020 (5050 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
242 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
80
Series
Current - Max
1.05A
Part Status
Active
CCT (K)
5700K
Supplier Device Package
2020
Flux @ 25°C, Current - Test
240lm (190lm ~ 290lm)
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current - Test
180mA
Height - Seated (Max)
0.031" (0.79mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
5.52V
Thermal Resistance of Package
1.1°C/W