GW PUSTA1.EM-NBND-XX55-1-1050-R18 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 0
Datasheet
ams OSRAM Outdoor and Industrial Lighting Solutions
GW PUSTA1.EM-NBND-XX55-1-1050-R18
DigiKey Part Number
475-GWPUSTA1.EM-NBND-XX55-1-1050-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ NEUT WHT 4000K 1515
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® P 3737 White, Neutral 4000K 2.75V 1.05A 120° 1515 (3838 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
80
Mfr
Current - Max
3A
Series
Viewing Angle
120°
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
1515
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
430lm (400lm ~ 460lm)
Height - Seated (Max)
0.089" (2.25mm)
Current - Test
1.05A
Thermal Resistance of Package
2°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.75V