GW PUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18
DigiKey Part Number
475-GWPUSRA1.PM-N1N3-XX51-1-700-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED OSCONIQ COOL WHITE 6500K SMD
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSCONIQ® P 3737 White, Cool 6500K 2.8V 700mA 120° 1515 (3838 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
70
Mfr
Current - Max
1.5A
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1515 (3838 Metric)
Color
Supplier Device Package
SMD
CCT (K)
6500K
Size / Dimension
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Flux @ 85°C, Current - Test
295lm (280lm ~ 310lm)
Height - Seated (Max)
0.089" (2.25mm)
Current - Test
700mA
Thermal Resistance of Package
2.1°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V