GW JTLPS1.CM-JNLK-XX52-1-150-A-R33
DigiKey Part Number
475-GWJTLPS1.CM-JNLK-XX52-1-150-A-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWJTLPS1.CM-JNLK-XX52-1-150-A-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWJTLPS1.CM-JNLK-XX52-1-150-A-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS E2835 WHITE 5700K 1411
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® E 2835 White, Cool 5700K 3.05V 150mA 120° 1411 (3528 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
90
Mfr
Current - Max
250mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Color
Supplier Device Package
1411
CCT (K)
5700K
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
72lm (60lm ~ 84lm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
150mA
Thermal Resistance of Package
16°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V