Image for GW CSSRM3.PM-N9P2-XX53-1-700-R33 is not available
GW CSSRM3.PM-N9P2-XX53-1-700-R33
DigiKey Part Number
475-GWCSSRM3.PM-N9P2-XX53-1-700-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWCSSRM3.PM-N9P2-XX53-1-700-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWCSSRM3.PM-N9P2-XX53-1-700-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting OSLON® Square White, Cool 5000K 2.8V 700mA 120° 1212 (3030 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
191 lm/W
Mfr
CRI (Color Rendering Index)
70
Series
Current - Max
1.8A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
120°
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Color
Package / Case
1212 (3030 Metric)
CCT (K)
5000K
Supplier Device Package
1212
Flux @ 85°C, Current - Test
375lm (360lm ~ 390lm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
700mA
Height - Seated (Max)
0.085" (2.16mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.8V
Thermal Resistance of Package
1.8°C/W