GF PUSRA2.25-SLSN-1-1-700-R33 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
ams-OSRAM USA INC.
In Stock: 3 000
Datasheet
Image for GF PUSRA2.25-SLSN-1-1-700-R33 is not available
GF PUSRA2.25-SLSN-1-1-700-R33
DigiKey Part Number
475-GFPUSRA2.25-SLSN-1-1-700-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GF PUSRA2.25-SLSN-1-1-700-R33
Description
GF PUSRA2.25-SLSN-1-1-700-R33
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSCONIQ® P 3737 Red 1515 (3838 Metric)
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
918mW (857mW ~ 979mW)
Mfr
Temperature - Test
85°C
Series
Viewing Angle
130°
Part Status
Last Time Buy
Supplier Device Package
1515
Current - Test
700mA
Size / Dimension
0.146" L x 0.146" W (3.70mm x 3.70mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
1.69V
Height - Seated (Max)
0.089" (2.27mm)
Current - Max
1.4A