GB CSHPM1.13-HZKZ-35-0-350-R18
DigiKey Part Number
475-GBCSHPM1.13-HZKZ-35-0-350-R18TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GBCSHPM1.13-HZKZ-35-0-350-R18CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GBCSHPM1.13-HZKZ-35-0-350-R18DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GB CSHPM1.13-HZKZ-35-0-350-R18
Description
LED OSLON SSL150 BLUE 470NM 3SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting Color OSLON® SSL 150 Blue 470nm (464nm ~ 476nm) 1212 (3030 Metric)
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
76lm (39lm ~ 112lm)
Mfr
Temperature - Test
25°C
Series
Viewing Angle
150°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Color
Supplier Device Package
3-SMD
Wavelength
470nm (464nm ~ 476nm)
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Current - Test
350mA
Height - Seated (Max)
0.061" (1.54mm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
2.85V
Thermal Resistance of Package
4.6°C/W
Lumens/Watt @ Current - Test
76 lm/W
Base Product Number
Current - Max
1A