CN DELSS1.27 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CN DELSS1.27 |
Description | EMITTER IR 947NM 100MA 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Infrared (IR) Emitter 947nm 1.2V 100mA 2.9mW/sr @ 20mA 120° 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.2V |
Manufacturer ams-OSRAM USA INC. | Viewing Angle 120° |
Series | Orientation Top View |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 110°C |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Infrared (IR) | Qualification AEC-Q102 |
Current - DC Forward (If) (Max) 100mA | Mounting Type Surface Mount |
Radiant Intensity (Ie) Min @ If 2.9mW/sr @ 20mA | Package / Case 0603 (1608 Metric) |