C14610B0060021
DigiKey Part Number
889-1556-ND
Manufacturer
Amphenol Tuchel Industrial
Manufacturer Product Number
C14610B0060021
Description
INSERT FEMALE 6POS+1GND SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Female Insert Gray 6+Ground Position Screw
Category
Voltage Rating
600V
Manufacturer
Amphenol Tuchel Industrial
Current Rating (Amps)
10A
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C