LNA-20-06001800-25-15P
DigiKey Part Number
1949-1157-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNA-20-06001800-25-15P
Description
IC RF AMP VSAT 6GHZ-18GHZ MODULE
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC VSAT 6GHz ~ 18GHz Module
Category
RF Type
VSAT
Manufacturer
Amphenol Narda-MITEQ
Voltage - Supply
15V
Series
Current - Supply
300mA
Packaging
Box
Test Frequency
6GHz ~ 18GHz
Part Status
Active
Mounting Type
Connector Mount
Frequency
6GHz ~ 18GHz