LNA-20-00100400-15-10P
DigiKey Part Number
1949-1166-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LNA-20-00100400-15-10P
Description
IC RF AMP VSAT 100MHZ-4GHZ MOD
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC VSAT 100MHz ~ 4GHz Module
Category
RF Type
VSAT
Manufacturer
Amphenol Narda-MITEQ
Voltage - Supply
15V
Series
Current - Supply
150mA
Packaging
Box
Test Frequency
100MHz ~ 4GHz
Part Status
Active
Mounting Type
Connector Mount
Frequency
100MHz ~ 4GHz