PT06SE-18-32P(SR)
DigiKey Part Number
PT06SE18-32P(SR)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT06SE-18-32P(SR)
Description
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
Detailed Description
32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
Number of Positions
32
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
18-32
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C