PT06SE-14-19S(SR)
DigiKey Part Number
PT06SE-14-19S(SR)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT06SE-14-19S(SR)
Description
CONN PLUG FMALE 19POS GOLD CRIMP
Detailed Description
19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Number of Positions
19
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
14-19
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C