PT06SE-12-10S(SR)
DigiKey Part Number
PT06SE12-10S(SR)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PT06SE-12-10S(SR)
Description
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Detailed Description
10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp
Number of Positions
10
Current Rating (Amps)
7.5A
Shell Size - Insert
12-10
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C