90311-040LF
90311-040LF
90311-040LF
DigiKey Part Number
609-2784-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
90311-040LF
Description
CONN RCPT HSG 40POS 2.00MM
Detailed Description
40 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
90311-040LF Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)