90311-016LF
90311-016LF
90311-016LF
DigiKey Part Number
609-2798-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
90311-016LF
Description
CONN RCPT HSG 16POS 2.00MM
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
90311-016LF Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)