71600-060LF
71600-060LF
71600-060LF
DigiKey Part Number
609-3565-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71600-060LF
Description
CONN RCPT 60P IDC 28-30AWG GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
60 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28-30 AWG
EDA/CAD Models
71600-060LF Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
60
Pitch
0.100" (2.54mm)