71600-034LF
71600-034LF
71600-034LF
DigiKey Part Number
609-1743-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71600-034LF
Description
CONN RCPT 34P IDC 28-30AWG GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28-30 AWG
EDA/CAD Models
71600-034LF Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
34
Pitch
0.100" (2.54mm)