71600-014LF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
14 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28-30 AWG
71600-014LF
71600-014LF
71600-014LF
DigiKey Part Number
609-3562-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
71600-014LF
Description
CONN RCPT 14P IDC 28-30AWG GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
71600-014LF Models
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Number of Positions
14
Pitch
0.100" (2.54mm)