10145492-10LF
10145492-10LF
10145492-10LF
DigiKey Part Number
609-6313-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10145492-10LF
Description
CONN RCPT HSG 10POS 0.80MM
Customer Reference
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Cream 0.031" (0.80mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
10145492-10LF Models
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mfr
Contact Termination
Crimp
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bulk
Color
Cream
Part Status
Active
Features
Glow Wire Compliant
Connector Type
Insulation Material
Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.031" (0.80mm)