L77SDB25SA4CH3R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 434
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDB25SA4CH3R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25SA4CH3R
DigiKey Part Number
L77SDB25SA4CH3R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25SA4CH3R
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDB25SA4CH3R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C