L77SDB25SA4CH3FC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 498
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
In Stock: 434
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDB25SA4CH3FC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDB25SA4CH3FC309
DigiKey Part Number
L77SDB25SA4CH3FC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDB25SA4CH3FC309
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDB25SA4CH3FC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Phosphor Bronze
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C