L77HDA26SD1CH4R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDA26SD1CH4R
DigiKey Part Number
L77HDA26SD1CH4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDA26SD1CH4R
Description
CONN D-SUB HD RCPT 26P R/A SLDR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77HDA26SD1CH4R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
3
Color
Black
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Contact Type
Signal
Contact Material
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C