L77DFC37S1AON
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DFC37S1AON
DigiKey Part Number
L77DFC37S1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFC37S1AON
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77DFC37S1AON Models
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C