L717HDDH78P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDDH78P
DigiKey Part Number
L717HDDH78P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDDH78P
Description
CONN D-SUB HD PLG 78POS SLDR CUP
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDDH78P Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Rows
4
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C