L717HDBH44P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDBH44P
DigiKey Part Number
L717HDBH44P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDBH44P
Description
CONN D-SUB HD PLG 44POS SLDR CUP
Detailed Description
44 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L717HDBH44P Models
Category
Termination
Solder Cup
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C