L717DFA15PAM4B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L717DFA15PAM4B is not available
L717DFA15PAM4B
DigiKey Part Number
L717DFA15PAM4B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFA15PAM4B
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C