L717DA15POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 122
Datasheet
Similar
Assmann WSW Components
In Stock: 1 648
Datasheet
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DA15POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DA15POL2
DigiKey Part Number
L717DA15POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DA15POL2
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717DA15POL2 Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C