L17DCFRCA37PC309 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 226
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L17DCFRCA37PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DCFRCA37PC309
DigiKey Part Number
L17DCFRCA37PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DCFRCA37PC309
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DCFRCA37PC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C