L17DBFRDA25P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 218
3M
In Stock: 394
In Stock: 0
In Stock: 69
In Stock: 67
In Stock: 13
In Stock: 38
In Stock: 0
In Stock: 199
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L17DBFRDA25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DBFRDA25P
DigiKey Part Number
L17DBFRDA25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DBFRDA25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DBFRDA25P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C