L17DAFRDA15P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DAFRDA15P
DigiKey Part Number
L17DAFRDA15P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DAFRDA15P
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
EDA/CAD Models
L17DAFRDA15P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C