L17DAFRB15PC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 9
Datasheet
Similar
3M
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 189
In Stock: 0
In Stock: 55
In Stock: 378
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L17DAFRB15PC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L17DAFRB15PC309
DigiKey Part Number
L17DAFRB15PC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L17DAFRB15PC309
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L17DAFRB15PC309 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C