L177HDDH78SOL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 35
Datasheet
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L177HDDH78SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177HDDH78SOL2RM8
DigiKey Part Number
L177HDDH78SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177HDDH78SOL2RM8
Description
CONN D-SUB HD RCPT 78P VERT SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
L177HDDH78SOL2RM8 Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Number of Rows
4
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C