L117DBFRCA25P is available for purchase but is not normally stocked.
3M
In Stock: 394
Datasheet
In Stock: 67
In Stock: 69
In Stock: 13
In Stock: 38
In Stock: 0
In Stock: 935
In Stock: 199
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L117DBFRCA25P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DBFRCA25P
DigiKey Part Number
L117DBFRCA25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DBFRCA25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DBFRCA25P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C